4 listopada 2020

Gdynia E(x)plory Week – święto nauki i innowacji

Gdynia E(x)plory Week – święto nauki i innowacji odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2020 online. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Ada Yonath – Laureatka Nagrody Nobla z dziedziny chemii. 

Gdynia E(x)plory Week to trzy dni naukowych inspiracji, spotkań z młodymi talentami, gwiazdami nauki oraz inicjatorami zmian w edukacji. Podczas wydarzenia odbędą się:

  • Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory na najlepszy projekt badawczy i wynalazek przygotowany przez młode talenty w wieku  13-20 lat. Aż 35 projektów będzie rywalizowało o nagrody główne – stypendia, wyjazdy międzynarodowe  oraz staże badawcze i rozwojowe.
  • XI Kongres E(x)plory „Edukacje w innowacji. Innowacje dla edukacji” dwa dni wykładów, dyskusji panelowych i webinariów z udziałem liderów zmian w edukacji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Przemysław Staroń, Nauczyciel roku 2018. Temat przewodni kongresu to edukacja w trakcie pandemii.
  • Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory z bogatym programem wykładów, pokazów naukowych  i warsztatów. Wśród gości między innymi Ada Yonath, Laureatka Nagrody Nobla z dziedziny chemii, popularyzatorzy nauki – Crazy Nauka i Astrofaza oraz podróżnik i mówca motywacyjny Marek Kamiński.

 

Każdy uczestnik Gdynia E(x)plory Week może wziąć udział w Festiwalu i Kongresie oraz poznać projekty uczestniczące w Konkursie i porozmawiać z ich autorami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji : https://hopin.to/events/gdynia-e-x-plory-week

Rejestracja na wydarzenie jest jednoznaczna z akceptacją REGULAMINU.

Program wydarzenia na stronie www.explory.pl/2020