3 września 2021

Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Do 20 września można przesyłać zgłoszenia do 14 edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy. 

Szczegóły Festiwalu

Festiwal podzielony jest na trzy kategorie: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret. Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów, w parach, uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.

Szczegóły określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora. Przesłuchania konkursowe i koncerty poprzedzają dwudniowe warsztaty prowadzone przez znakomitych polskich artystów.

Historia i partnerzy wydarzenia

Partnerem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Festiwal powstał w 2008 roku. Początkowo było to wydarzenie artystyczne obejmujące zasięgiem województwo małopolskie. Z biegiem lat zgłoszenia zaczęły spływać z całej Polski oraz zagranicy (Rumunia, Gruzja, Ukraina, Litwa, Słowacja). Kopia festiwalu powstała w Saarlouis (Niemcy).