10 sierpnia 2018

Europejski Tydzień Sportu

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele

szkół, przedszkoli i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego!

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego, w dniach 23-30 września 2018r. będzie obchodzony już po raz czwarty Europejski Tydzień Sportu. Podstawowym zadaniem tej inicjatywy jest promowanie sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszego kontynentu  oraz integracja różnych grup wiekowych.

W przypadku młodego pokolenia Europejski Tydzień Sportu ma służyć przede wszystkim kształtowaniu nawyku zdrowego, aktywnego trybu życia i właściwych zachowań od najwcześniejszych lat. Organizatorzy przewidzieli więc szereg różnorodnych, bezpłatnych wydarzeń, atrakcji i konkursów. W tym roku, po raz pierwszy, zostanie podjęta próba organizacji pełnych atrakcji zmagań sportowych również nocą.

Zachęcamy więc Państwa nie tylko do wzięcia udziału w tym tygodniowym przedsięwzięciu, ale także do  organizowania i zgłaszania własnych wydarzeń sportowych, jak również stworzenia w szkołach, przedszkolach i placówkach przestrzeni do aktywnego trybu życia przez cały rok.

Informacje na temat podejmowanych działań są dostępne na stronie internetowej www.etspolska.pl, stanowiącej główną platformę informacyjną Europejskiego Tygodnia Sportu.

W przypadku dodatkowych pytań związanych z organizacją sportowych wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, można zwracać się do Ministerstwa Sportu i Turystyki, które jest odpowiedzialne za koordynację tej inicjatywy i związanych z nią działań (e-mail: marta.dyszynska@msit.gov.pl; tel. 22 24 43 125).

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Magdalena Zarębska – Kulesza