13 maja 2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego – rekrutacja do II edycji projektu

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK.

21 kwietnia 2020 roku rozpoczął się nabór do drugiej edycji projektu. Potrwa on do 15 czerwca 2020 roku.

CMI to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Partnerem Wiodącym Projektu jest Politechnika Łódzka, która realizuje go wraz z Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Politechniką Gdańską, Akademią Górniczo – Hutniczą, oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog i Stowarzyszeniem I love math.

Projekt skierowany jest do nauczycieli i edukatorów, którzy poprowadzą koło naukowe z informatyki dla uczniów, w ramach, którego otrzymają między innymi grant oraz pakiet szkoleń na jednej z pięciu najlepszych uczelni technicznych w kraju.

To niebywała okazja do podniesienia kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Dostarczanie nowoczesnych form nauczania informatycznego to dziś warunek konieczny do kształcenia pokoleń, które będą umiały odnaleźć się zawodowo oraz społecznie w coraz bardziej cyfrowym świecie.

Zeszłoroczna edycja CMI cieszyła się dużym zainteresowaniem. Za sukcesem tym stoi niewątpliwie dostęp grantobiorców do najnowszej wiedzy przekazywanej przez wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie informatyki.

Szczegóły dotyczące projektu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.cmi.edu.pl

W załączniku znajdują się list do dyrektorów szkół przygotowany przez Rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka oraz informacja dla nauczycieli.

Załączniki

List Rektora Politechniki Łódzkiej
Data: 2020-05-13, rozmiar: 496 KB