1 lipca 2022

Bieg Erasmusa 2022

VI edycja Biegu Erasmusa odbędzie się już 24 lipca! Tym razem uczestnicy pobiegną na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Udział w biegu jest bezpłatny. Kolejny raz będzie to rywalizacja zespołowa na dystansie 10 km, podzielona na kilometrowe okrążenia.

Zgłoszenia

Zgłosić się może każdy, kto uzbiera 4-osobową drużynę sztafetową. Przewidziane są pakiety startowe, a w nich: koszulka biegowa, worek biegowy, numer startowy, medal.

Stu pierwszych kapitanów, którzy jako pierwsi zgłoszą drużynę i pobiegną, otrzyma vouchery, zaś na zwycięzców czekają nagrody i puchary.

Bieg dzieci

Organizatorzy przewidzieli także możliwość rywalizacji i zabawy dla młodszych uczestników – w biegach dziecięcych i młodzieżowych, w 6 kategoriach wiekowych, na oficjalnych dystansach olimpijskich (za wyjątkiem 60 m dla kategorii wiekowej do 4 lat). Najmłodsi uczestnicy będą mogli biec za rękę z rodzicami.

VI Bieg Erasmusa jest międzynarodową imprezą towarzyszącą Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022, które koordynuje w Polsce Politechnika Łódzka, Akademicki Związek Sportowy oraz władze Miasta Łodzi.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Erasmus+.