23 stycznia 2023

Bezpłatne warsztaty z programowania „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania ,,Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”.
12. edycja akcji dostosowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat, wobec tego uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania łączony będzie ze sobą świat dzieci i świat rodziców. Mimo tego, że na co dzień wydają się być bardzo bliskie sobie to często przez brak czasu czy zrozumienia mocno się od siebie oddalają.

Cel warsztatów

Środowiska takie jak Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio zabiorą dzieci w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się, jak nadać starym grom i programom nowe życie. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu oraz poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek.

Warsztaty w Szczecinie

W Szczecinie warsztaty odbędą się:

  • 4 i 12 lutego przy al. Piastów 1

Zapisy

Zapisy są dostępne na stronie https://giganci.kodujzgigantami.pl/3GpJKCG. Akcja edukacyjna potrwa od 4 do 26 lutego w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspiera m.in. Ministerstwo Edukacji i Nauki. 
 
Zapisy na warsztaty oraz szczegóły na stronie https://giganci.kodujzgigantami.pl/3GpJKCG