30 sierpnia 2019

Bezpłatne projekty edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych

27 sierpnia ruszyły zapisy do bezpłatnych projektów edukacyjnych, stworzonych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Projekty są zgodne z podstawą programową i zostały objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego nauczyciel otrzymuje dostęp do bezpłatnych, gotowych scenariuszy lekcji, materiałów, filmów i instrukcji. Dzięki nim będzie mógł przeprowadzić kreatywne zajęcia, które rozbudzą ciekawość uczniów i zaangażują ich do działania. Wszystkie scenariusze lekcji są tworzone w oparciu o autorską metodę pytań i doświadczeń, dzięki której dzieci odkrywają naukowy świat za pomocą różnorodnych doświadczeń.

Każdy nauczyciel uczestniczący w projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci otrzyma również nagrody m.in. indeksy dla uczniów, dyplom, certyfikat, list do dyrekcji oraz dostęp do specjalistycznych materiałów, które pomogą mu w pracy dydaktycznej.

Projekty edukacyjne dotyczą różnych dziedzin nauki m.in. matematyki, programowania, zarządzania emocjami, przyrody czy techniki i dostosowane są do potrzeb uczniów klas 1-3 i 4-8. W przypadku starszych klas szkoły podstawowej idealnie sprawdzą się na godziny wychowawcze, ponieważ poruszają zagadnienia związane z emocjami i pracą projektową. 

Jednym z projektów dostosowanych do potrzeb uczniów klas 1-3 jest projekt Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?, stworzony we współpracy z Adamem Sztabą. Dzięki projektowi, dzieci nauczą się jak dostrzegać różnorodność muzyki oraz dowiedzą się, jak wyrażać siebie za pomocą melodii. Podczas lekcji, uczniowie, zagrają na własnoręcznie przygotowanych instrumentach. Stworzą układ taneczny, dźwiękową scenografię teatralną oraz będą miały okazję zmierzyć się z profesjonalnym wykonaniem utworów przy akompaniamencie chóru. 

Zapisy na projekty edukacyjne Fundacji Uniwersytet Dzieci ruszyły 27 sierpnia.

Więcej szczegółów dotyczących projektów na rok szkolny 2019/20 jest dostępnych pod tym adresem: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/projekty.