18 listopada 2021

Zaproszenie dla uczniów i młodzieży na Młodzieżowy Szczyt IGF w ramach Światowego Szczytu Cyfrowego ONZ

Informujemy, że ruszyły zapisy do udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ – Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej (stacjonarnie w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz on-line) w dniach 6-10 grudnia 2021 roku. Podczas Forum wspólnie będzie można porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Na niebieskim tle logotyp IGF 2021. Internet Governance Forum Poland. Internet United.

Młodzieżowy Szczyt IGF

Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), podczas którego pogłębiona zostanie dyskusja na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem. Zachęcamy młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.

Polska światową stolicą dyskusji o przyszłości Internetu

Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

Formularz rejestracyjny

Rejestracja udziału w Szczycie Cyfrowym możliwa jest za pośrednictwem formularza. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia br. (proces weryfikacji uczestników stacjonarnych wymaga, aby uczestnicy zgłosili swój udział do 22 listopada 2021 roku).

Organizatorzy

Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert – pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in.: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.