1 kwietnia 2020

2 kwietnia | Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu – stwórzmy on-line Krąg Solidarności

Szanowni Rodzice i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Przyjaciele Osób z ASD!

Poniżej informacja Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Szczecinie.

Już 2 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym roku po raz pierwszy, z powodu ograniczeń związanych z ogłoszoną pandemią, nie będzie możliwości, aby ten dzień świętować ze sobą osobiście, choćby w trakcie naszego tradycyjnego spotkania na Jasnych Błoniach.

Bardzo chcielibyśmy, aby solidarność z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami została jednak zaakcentowania tego dnia, mimo tego trudnego czasu. Dlatego naszą propozycję stworzenia symbolicznego Kręgu Solidarności z Osobami z ASD  ich bliskimi – przenosimy do Internetu.

Zapraszamy wszystkich chętnych: uczniów, rodziców, zaprzyjaźnione szkoły oraz wszystkich życzliwych i otwartych na problemy osób z autyzmem – do wzięcia udziału w naszej akcji stworzenia Kręgu Solidarności i akcji ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU w inny niż dotychczas sposób. Jak to zrobić? Zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę Facebook, na której zamieściliśmy kilka propozycji, w jaki sposób można świętować ten dzień, nie wychodząc z domu.

Można skorzystać z jednej lub wielu możliwości:

  • możecie wykonać pracę plastyczną „niebieską żarówkę”,
  • możecie założyć niebieskie akcenty i przysłać nam swoje zdjęcie,
  • możecie też skorzystać z zamieszczonej dla Was lekcji on-line na temat zrozumienia świata osób z ASD.

Każda Wasza inwencja w akcję „ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO” będzie bezcenną cegiełką do zbudowania w tym dniu wspólnoty i poczucia, że jesteśmy ze sobą razem, bez względu na okoliczności. On-line również możemy stworzyć „Krąg Solidarności”, jakiego nie było i pokazać osobom z autyzmem i ich bliskim, że są w naszych sercach!

Zajrzyjcie na Facebooka i przysyłajcie Wasze prace oraz zdjęcia „na niebiesko”!

W tym dniu  #ZostańWDomu, ale bądźmy razem i ZAŚWIEĆMY SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU!

Zapraszamy do udziału w akcji i śledzenia naszego facebooka.