Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Młodzieży czytanie

24 listopada 2016r. w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbyła się akcja „Młodzieży czytanie”.
Organizatorem wydarzenia był Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza i Dyrektor Książnicy Pomorskiej pan Lucjan Bąbolewski.
Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 3 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

We wspólnym czytaniu utworów Henryka Sienkiewicza wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych – w sumie 60 uczestników z 16 szkół z województwa zachodniopomorskiego. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne.
- To świadczy o tym, że młodzi ludzie lubią i chcą czytać. Takie akcje muszą być organizowane o wiele częściej. „Młodzieży czytanie” na pewno odbędzie się także w przyszłym roku to możemy wspólnie z panią Bożeną Winiarską - Wicedyrektorem Książnicy Pomorskiej obiecać już dzisiaj” – podkreśliła Zachodniopomorska Kurator Oświaty, która fragmentem „ Pana Wołodyjowskiego” rozpoczęła wspólne czytanie.
W Akcji wzięli także udział goście specjalni - przedstawiciele świata kultury i sportu: trener, piłkarz, reprezentant Polski i srebrny medalista olimpijski z Montrealu w 1976 r. pan Henryk Wawrowski, Prezes Polskiego Radia Szczecin pan Artur Kubaj oraz laureatka wielu nagród muzycznych, polska artystka i wokalistka Margaret.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.