Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Komunikat ORE w sprawie rekrutacji do platformy e-learningowej

Ośrodek Rozwoju Edukacji, publiczna placówka doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym podległa Ministerstwu Edukacji narodowej, zaprasza nauczycieli uczących języków obcych na I, II i III etapie edukacyjnym z gmin wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców do udziału w e-learningowych spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia na multimedialnej platformie edukacyjnej www.doskonaleniewsieci.pl

Na platformie funkcjonuje ponad 65 sieci tematycznych, w których uczestniczą prawie dwa tysiące nauczycieli języków obcych z obszarów defaworyzowanych. W ramach działania sieci nauczyciele dzielą się wiedzą, doświadczeniem i materiałami związanymi z różnymi aspektami nauczania języka obcego.

Nauczyciele, którzy zarejestrują się na platformie oraz wypełnią załączony formularz zgłoszeniowy, otrzymają możliwość bezpłatnego korzystania z materiałów edukacyjnych wspierających pracę nauczycieli języków obcych oraz możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji na tematy ważne dla nauczycieli.

Każda szkoła, która przyśle wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy, otrzyma ponadto zestaw atrakcyjnych pomocy edukacyjnych wspierających pracę z uczniami na lekcji języka obcego: grę planszową „Z Europejczykiem przez Europę”, poradnik dotyczący budowania przyjaznego środowiska wspierającego efektywną naukę języka obcego oraz pakiety metodyczne z ciekawymi pomysłami na zajęcia językowe. Pomoce edukacyjne będą rozsyłane do szkół wg kolejności zgłoszeń do wyczerpania się zasobów.

Rejestracja na platformie to także możliwość uzyskania porad od ekspertów. Uczestnicy sieci będą mieli stały dostęp d informacji o bezpłatnych szkoleniach, konferencjach i seminariach organizowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Rejestracja na platformie nie zobowiązuje do aktywnego udziału w dyskusjach i pracach prowadzonych w ramach sieci. Nauczyciele mogą korzystać z bezpłatnych zasobów platformy w dowolnym momencie.

Zgłoszenia można dokonać, wypełniając załączony formularz zgłoszeniowy oraz przesyłając go w wersji papierowej na adres Ośrodka Rozwoju Edukacji, Al. Ujazdowskie 28, 00-478 Warszawa (z dopiskiem Języki obce) oraz elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 czerwca 2015 r.

Sieci współpracy i samokształcenia są organizowane w ramach projektu systemowego prowadzonego przez ORE „Podnoszenie jakości nauczania języków obcych na I, II i III etapie edukacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów defaworyzowanych – etap II”.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl/jezykiobce.

              

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.