Kuratorium Oświaty w Szczecinie

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie najlepsze w Polsce

Szanowni Państwo,

 

serdecznie gratuluję XIII Liceum Ogólnokształcącemu w Szczecinie zajęcia I miejsca w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

 

Organizatorami Rankingu są Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” oraz Politechnika Warszawska.

 

W jubileuszowej edycji uwzględnione zostały dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły „kryterium wejścia”.

 

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie od kilkunastu lat zaliczane jest do najlepszych liceów w Polsce i wielokrotnie zdobywało tytuł najlepszego. Szkoła została powołana w 1991 roku w wyniku porozumienia Uniwersytetu Szczecińskiego z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

 

Wśród techników z województwa zachodniopomorskiego przoduje Technikum Zawodowe nr 4 w Zespole Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie, które w tegorocznym rankingu zajęło XVII miejsce.

 

Podczas dzisiejszej uroczystej Gali organizatorzy nagrodzą 15 najlepszych liceów i 10 techników, a także szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w województwach i placówki, które zdobyły czołowe miejsca w rankingu maturalnym i olimpijskim.

 

Ranking zostanie opublikowany w styczniowym numerze miesięcznika Perspektywy. A już dziś można zapoznać się z Rankingiem na stronach:

 

http://www.perspektywy.pl/ranking/2018/LO/pdf/PERSPEKTYWY_2018_Ranking_liceow_ogolnoksztalcacych.pdf

http://www.perspektywy.pl/ranking/2018/TECH/pdf/PERSPEKTYWY_2018_Ranking_technikow.pdf

 

Wszystkim szkołom z województwa zachodniopomorskiego wyróżnionym w Rankingu serdecznie gratuluję.


 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska - Kulesza

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.