Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Prawa pacjenta - dziecka

 

Szczecin, 7 listopada 2016 r. 

 

Szanowni Państwo          
Dyrektorzy, nauczyciele  i uczniowie
szkół podstawowych i gimnazjów
województwa zachodniopomorskiego

Narodowy Fundusz Zdrowia, w ramach Akademii NFZ przygotował akcję edukacyjną dotyczącą praw pacjenta – dziecka. Celem projektu jest uświadomienie najmłodszym pacjentom ich praw podczas badania i leczenia, a także podnoszenie świadomości zdrowotnej u dzieci, kształtowanie prawidłowych nawyków związanych ze zdrowiem oraz propagowanie prozdrowotnego stylu życia.
Informacje o projekcie są na stronie internetowej Akademii NFZ http://akademia.nfz.gov.pl  
Serdecznie zapraszam do udziału w przygotowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia akcji edukacyjnej „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole”.
Akcja edukacyjna „Prawa Pacjenta Dziecka w szkole” została objęta Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Celem akcji jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z prawami pacjenta oraz pogłębienie ich wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej i zachowań prozdrowotnych. 
Głównym założeniem akcji jest przeprowadzenie lekcji w oparciu o przygotowane scenariusze o tematyce zdrowotnej. Scenariusze lekcji powstały na kanwie dwóch publikacji: „Mały pacjent – poradnik dla rodziców i personelu medycznego”, oraz „Kolorowa Książeczka Zdrowia” wydanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach projektu „Akademia NFZ”.
Aby przystąpić do akcji i pobrać scenariusze lekcji, należy zarejestrować się na portalu Akademii NFZ. http://akademia.nfz.gov.pl/test-1/

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.