Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konkurs Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pt. „Polskie drogi do niepodległości (1914 – 1923)”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych
z województwa
zachodniopomorskiego!


Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pt. „Polskie drogi do niepodległości (1914 – 1923)”., zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Archiwum Państwowe w Szczecinie.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.


Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych wiedzy historycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości w latach 1914 – 1923. W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zachęcamy Państwa do zorganizowania lekcji poglądowych wiedzy o społeczeństwie lub historii związanych z tematyką dążeń niepodległościowych Polaków, a tym samym umożliwienie młodzieży lepszego zrozumienia doniosłych i przełomowych wydarzeń w dziejach Polski i rzetelnego przygotowania się do udziału w konkursie.


Chcemy by nasi uczniowie otrzymali rzetelna wiedzę o Tych, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej ojczyźnie, ale przede wszystkim chcemy rozbudzić w nich głód tej wiedzy, chęć dążenia to poszukiwań informacji o tamtych wydarzeniach, szukania autorytetów w tamtych bohaterach.
Wierzymy, że zechcą Państwo przyłączyć się do podjętych przez nas działań na rzecz edukacji historycznej i wychowania ku wartościom patriotycznym.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy do 28 lutego 2018 roku poprzez formularz zgłoszeniowy.

W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu oraz materiały informacyjne wraz z literaturą dla uczniów.

 

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:
- Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska

 

 

 

 

- Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński

Patronat medialny:
- Polskie Radio Szczecin
- Kurier Szczeciński

- TVP3 Szczecin

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska – Kulesza

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.