Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konkurs plastyczny Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie oraz Prezesa Fundacji Polskich Wartości na plakat pt. „Szczecińskie Strajki 1988”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół
Podstawowych i Gimnazjów
z województwa
zachodniopomorskiego!

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Szczecińskie Strajki 1988”, zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie oraz Prezesa Fundacji Polskich Wartości.


Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego.


Celem konkursu jest zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci oraz młodzieży poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z szczecińskimi strajkami w 1988 roku.


W 2018 r. przypada 30. rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji zachęcamy Państwa do zorganizowania lekcji poglądowych wiedzy o społeczeństwie lub historii związanych z tematyką szczecińskich strajków w 1988 r., a tym samym umożliwienie dzieciom i młodzieży lepszego zrozumienia doniosłych i przełomowych wydarzeń w dziejach regionu zachodniopomorskiego i rzetelnego przygotowania się do udziału w konkursie.


Wierzymy, że zechcą Państwo przyłączyć się do podjętych przez nas działań na rzecz popularyzowania wśród uczniów zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych wiedzy na temat protestów szczecińskich robotników, które bez wątpienia stanowią ważny element edukacji historycznej, regionalnej a także wychowania ku wartościom patriotycznym.


W załączeniu zamieszczam regulamin konkursu oraz materiały informacyjne wraz z literaturą dla uczniów.

 

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Patronat medialny nad konkursem objęli:
 - Polskie Radio Szczecin
 - Kurier Szczeciński  

 - TVP3 Szczecin

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska - Kulesza

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.