Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konkurs Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Kurii Metropolitarnej Szczecińsko – Kamieńskiej na Strój Regionalny Pomorza Zachodniego rozstrzygnięty

Ogłoszony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Kurię Metropolitarną Szczecińsko – Kamieńską konkurs literacki i plastyczny na Stój Regionalny Pomorza Zachodniego został rozstrzygnięty 1 lutego 2017 r. 

Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów własnych pomysłów na przestawienie cech i symboli regionu, a także popularyzowanie historii i kultury Pomorza Zachodniego oraz wyrażanie poczucia więzi z małą ojczyzną – z jej lokalną historią i tradycjami.

Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów szkół podstawowych i wymagał wykonania pracy przedstawiającej strój regionalny Pomorza Zachodniego widziany oczami dziecka. 

 

Z kolei konkurs literacki dedykowany był uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli za zadanie opisanie stroju regionalnego, który mógłby stać się symbolem łączącym wszystkim mieszkańców Ziemi Zachodniopomorskiej. Praca musiała odzwierciedlać cechy regionu zachodniopomorskiego w aspekcie historycznym, etnograficznym lub geograficznym, bądź łączyć wszystkie te elementy. 

Do Kuratorium Oświaty w Szczecinie wpłynęło 12 prac literackich oraz 268 prac plastycznych. 

W konkursie literackim komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce Adrianna Siekacz z Zespołu szkół nr 1 w Choszcznie

II miejsce Małgorzata Eichelberger z Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu

Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymały: Julia Konarzewska z Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach i Joanna Kleszcz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie.

 

Wśród laureatów konkursu plastycznego znaleźli się:

na I miejscu ex aequo Alicja Grabas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie i Igor  Saganowicz ze szkoły Podstawowej nr 53 w Szczecinie,

na II miejscu Adam Lepka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowogardzie,

na III miejscu Wiktoria Iskra z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie.

Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymali: Miłosz Ziętek ze Szkoły Podstawowej w Trzciński Zdroju i Zuzanna Poprawska ze Szkoły podstawowej nr 53 w Szczecinie

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.