Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Zachodniopomorski Kurator Oświaty na Zjeździe Absolwentów i Nauczycieli w Łobzie

17 czerwca 2017r. w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie odbył się VI Zjazd Absolwentów i Nauczycieli Szkół Średnich z lat 1945 - 2000. Okazją do spotkania po latach była 70. rocznica pierwszej matury w powojennym Łobzie. Odbyła się msza św., uroczystość oficjalna, spotkania w klasach z wychowawcami i nauczycielami, zwiedzanie szkoły, która przeszła kapitalny remont w latach 2014 – 2016, oglądanie wystaw prezentujących dorobek szkoły, sesja fotograficzna oraz Bal Absolwenta.


W obchodach udział wzięła pani Magdalena Zarębska – Kulesza Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz wicemarszałek WZ pan Jarosław Rzepa.

Dyrektor Zespołu Szkół pani Jolanta Manowiec w uznaniu zasług dla Pomorza Zachodniego została uhonorowana Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. W tym dniu goście, Starosta Łobeski pan Paweł Marek, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Bławzdziewicz, Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła i dyrektor szkoły podpisali także akt erekcyjny pod budowę warsztatów dla technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – zawodu funkcjonującego w szkole od 2 lat.

Uroczystość uświetniły występy absolwentów – laureatów wojewódzkich konkursów wokalnych i konkursów recytatorskich.

W VI Zjeździe uczestniczyli absolwenci, którzy przyjechali z różnych zakątków świata, m.in. USA, Kongo, Szwecji, Emiratów Arabskich, Niemiec…

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.