Kuratorium Oświaty w Szczecinie

„Poczytajki” z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

13 czerwca 2017 r. Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Szczecinie w ramach akcji „Poczytajki”.

Zachodniopomorska Kurator Oświaty czytała dzieciom fragmenty książki "Mat i świat" autorstwa Agnieszki Suchowierskiej.


„Poczytajki” to całoroczna akcja mająca na celu propagowanie czytelnictwa. Uczniowie zapraszają do szkoły znane i lubiane osoby, które czytają fragmenty wybranej przez nich książki.

W ramach przedsięwzięcia dzieci przygotowali niezwykłą oprawę artystyczną.

Uczniowie uczący się w szkole języka migowego zaśpiewali piosenkę o nadchodzącym lecie obrazując ją właśnie językiem migowym. Taką edukację prowadzi w szkole pani Aneta Kus, pomysłodawczyni akcji „Poczytajki”.

Wspaniałym występem zachwyciła wszystkich także grupa „Mażoretek na 5” pod kierunkiem pani Ewy Glinki.

Zachodniopomorska Kurator Oświaty podarowała uczniom kilka książek do szkolnej biblioteki. Od dzieci otrzymała natomiast piękny album pt. „Szczecin nasze miasto”, w którym znalazły się prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.