Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczyste otwarcie "BiblioBoXX” na Zamku Ksiażąt Pomorskich w Szczecinie

21 kwietnia 2017r. na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyła się inauguracja mobilnej biblioteczki publicznej "BiblioBoXX”. 

W inauguracji wzięła udział Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, przekazując stworzonej przez młodzież bibliotece kilka interesujących pozycji czytelniczych. 

„BiblioBoXX” powstał w ramach projektu Partnerstwa Odra (Nachhaltige BücherBoXX). Jego celem jest międzynarodowa kooperacja uczniów szkół technicznych w celu przekształcenia nieczynnych już budek telefonicznych w punkty wymiany książek. Projekt ma charakter edukacyjny, społeczny, ekologiczny i kulturalny. 

Obecna edycja projektu realizowana jest pod hasłem „Książki łączą Europę”. Powstała budka wyposażona jest w regały, panel fotowoltaiczny i ławki, dodatkowo ozdobiona sentencjami promującymi czytelnictwo. 

Nowoczesny punkt wymiany książek dla mieszkańców i turystów będzie dostępny na Zamku Książąt Pomorskich przez miesiąc, następnie będzie udostępniany w innych nadodrzańskich miastach. 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.