Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Uroczyste otwarcie "BiblioBoXXu” z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

16 marca 2017r. nastąpiło uroczyste otwarcie "BiblioBoXXu” – Projektu Partnerstwa Odra w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie. W otwarciu wzięły udział:
Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Specjalista ds. współpracy z zagranicą Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Urszula Berlińska.


„BiblioBoXX” to przebudowana na uliczną bibliotekę dawna budka telefoniczna. W projekcie przebudowy wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 ze Szczecina wraz z uczniami z Wrocławia i Berlina. Celem projektu jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, recyklingu i ekologii, integracja polsko-niemiecka, poznanie kultury niemieckiej i wzbogacenie umiejętności językowych oraz zawodowych, ale przede wszystkim promocja czytelnictwa i idei "Bookcrossingu".
Szczecin jest pierwszym polskim miastem, w którym pojawił się BiblioBoXX. Jak dotąd funkcjonował on jedynie we Francji i Holandii. Z Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie trafi na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a następnie rozpocznie podróż po regionach Odry.


Projekt jest prowadzony przez Kancelarię Senatu Berlina i Instytut Długotrwałości w Edukacji, Pracy i Kulturze (INBAK) w ramach Partnerstwa Odra pod przewodnictwem Konrada Kutta, we współpracy z Ośrodkiem Szkoleniowo – Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.


Po uroczystości otwarcia odbyła się konferencja z udziałem gości z Niemiec, podczas której Specjalista ds. współpracy z zagranicą Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Urszula Berlińska w swojej prezentacji opowiedziała o współpracy uczniów z różnych zawodów pomiędzy kilkoma szkołami.


Pełna galeria zdjęć na naszym Facebookowym profilu.

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.