Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Konferencja prasowa nt. akcji edukacyjno – informacyjnej „Zachodnipomorska #Komórkomania” z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza wzięła dziś udział w  konferencji prasowej nt. akcji Zachodnipomorska #Komórkomania.
Akcja  kierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim.
Celem akcji jest  kampania  edukacyjno - informacyjna na temat idei dawstwa oraz  rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

W swoim wystąpieniu Zachodniopomorska Kurator Oświaty podkreśliła jak ważne w procesie edukacji jest kształtowanie prospołecznych postaw uczniów, propagowanie idei wolontariatu oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka.
- Nasza rola polega na tym, by powiedzieć młodym ludziom jak mogą ratować życie. Jestem zaszczycona, że Fundacja podjęła z nami tę współpracę. Nasza młodzież jest chętna do pomocy i ma otwarte serce. Mam nadzieję, że kiedy będziemy podsumowywać akcję będziemy mówić  o niej jak o wielkim sukcesie naszego województwa.
W konferencji wzięli także udział: Agnieszka Wróblewska - Młodszy Koordynator ds. Rekrutacji Dawców w Fundacji DKMS, Sebastian Woźniak - lekarz hematolog,  Mateusz Jakóbiak  - dawca rzeczywisty ze Szczecina, Monika Majewska – Gałka - nauczyciel w Zespole Szkół nr 8, szkole która  pod koniec 2016r. podjęła współpracę z Fundacją DKMS i przeprowadziła taką akcję w swojej szkole oraz  Karolina Nystorowicz – uczennica Zespołu Szkół nr 8.
Uczestnicy spotkania przedstawili zakres działań podejmowanych przez Fundację DKMS  i Kuratorium Oświaty w Szczecinie w ramach zawartego porozumienia, ideę i wartość dawstwa, a także drogę jaką należy przejść by stać się dawcą.

Facebook Kuratorium Oświaty w Szczecinie

 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.