Kuratorium Oświaty w Szczecinie

II edycja akcji pt. „Młodzieży czytanie” w Książnicy Pomorskiej 28.11.2017r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego!

28 listopada 2017 r. o godzinie 10.00 w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica przy ul. Podgórnej 15/16 w Szczecinie odbędzie się II edycja akcji „Młodzieży czytanie”.

Organizatorami wydarzenia są Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska–Kulesza i Dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:
Polskie Radio Szczecin


TVP 3 Szczecin

Akcja kierowana jest do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury.

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 2 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

Czytane będą utwory Stanisława Wyspiańskiego, w związku z przypadającą 110. rocznicą jego śmierci oraz dokonanym przez Polaków w ramach akcji Narodowe Czytanie wyborem lektury. W tym roku było to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W wydarzeniu może wziąć udział 20 szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Szkoły biorące udział w „Młodzieży czytaniu” otrzymają fragment wybranego przez organizatorów utworów Stanisława Wyspiańskiego.
Prezentacja każdego z nich zajmie maksymalnie 10 minut.
Organizatorzy pozostawiają dowolność w wyborze formy prezentowanego fragmentu. Tekst może być prezentowany przez kilku wykonawców.

Osoby do kontaktu:
w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Małgorzata Duras tel. 91 4427588, tel. kom. 516 094 804,
w imieniu dyrektora Książnicy Pomorskiej – Bogna Tokarska tel. 91 4819295, tel. kom. 510 161 789.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 października 2017r.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.