Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Informacja o obowiązku wyposażenia szkół w podręczniki

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice,

Prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego w roku szkolnym 2017/2018 mają uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych.

Wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej wykonywanym przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące te szkoły.

Ministerstwo dopuściło już 178 podręczników do kształcenia ogólnego, do klas I-III szkoły podstawowej – 31 podręczników (w tym 14 do języków obcych), do klas IV-VIII – 147 podręczników. Sukcesywnie do użytku szkolnego dopuszczane są kolejne.
Wyboru podręcznika dokonują nauczyciele danego przedmiotu w każdej szkole.

Zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych dokonuje dyrektor szkoły ze środków dotacji celowej, udzielanej przez wojewodę na wniosek jednostki samorządu terytorialnego (art. 22aj ustawy o systemie oświaty).

W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wszystkich dyrektorów szkół o skuteczne informowanie rodziców o terminie odbioru podręczników w szkole.

Wszelkie problemy związane z dystrybucja podręczników na terenie szkoły proszę zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Szczecinie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 91 44 27 567 lub do Pani Agnieszki Krempuły – Kiedrowskiej, specjalisty Kuratorium Oświaty w Szczecinie Delegatura w Koszalinie, e.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 943428443.


Jerzy Sołtysiak
Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty
Koordynator ds.wdrażania reformy edukacji

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Proszę pamiętać, że zawsze można zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności.

  Akceptuję pliki cookie na tej stronie.